piersi

Piersi. Poradnik dla każdej kobiety

Piersi. Poradnik dla każdej kobiety-to pierwsza na polskim rynku wydawniczym pozycja tego rodzaju. Bardzo szeroko i szczegółowo omawia zagadnienie związane z nowotworem piersi. Książka, którą powinna przeczytać każda kobieta bez wyjątku. Wobec przerażających statystyk, które mówią, że co ósma z nas będzie musiała stawić czoła tej chorobie to lektura wręcz obowiązkowa. Wbrew obawom, autorka nie straszy swojej czytelniczki. Pomimo kompleksowego ujęcia tematu, całość napisana jest bardzo przystępnym językiem, co pozwala przejść przez lekturę szybko i przyjemnie.

zdrowie kobiety

Pierwsza część książki opowiada o profilaktyce nowotworowej, sporo miejsca autorka poświęca diecie mającej wpływ na zdrowie naszego organizmu. Jak czytamy: „Jeśli chcesz wykorzystać jedzenie, by chronić się przed rakiem piersi, musisz przede wszystkim zrozumieć, że to, co jesz, ma moc wpływania na następujące czynniki w twoim organizmie: poziom estrogenu, czynniki wzrostu, tworzenie się nowych naczyń krwionośnych (angiogeneza), stany zapalne i funkcjonowanie układu odpornościowego”.  Choć dla niektórych brzmi to abstrakcyjnie, autorka wszystko opiera na faktach oraz  sporej ilości rzetelnych badań klinicznych. Książka ta przedstawia czytelniczce zupełnie nowe spojrzenie i możliwości zapobiegania chorobie, jaką jest rak piersi. Większość kobiet do tej pory pewnie myśli, że wszystko co może zrobić, aby jej uniknąć to regularne samobadanie i mammografia co kilka lat. Tymczasem podczas lektury dowiadujemy się o niezliczonej ilości możliwości zmniejszenia prawdopodobieństwa zachorowania. W tym miejscu po raz kolejny potwierdza  się powiedzenie, że małymi krokami osiąga się duże sukcesy. W codziennej gonitwie zapominamy jak  ważna jest jakość, pochodzenie i zróżnicowanie  spożywanych przez nas produktów, które pomagają nam pokonać nie tylko, jak widać gorsze samopoczucie, ale również dolegliwości chorobowe. Trochę więcej ruchu, okazuje się być nie tylko receptą dla pięknej sylwetki, ale i przepustką do zdrowego życia. Czytamy, że każda z nas jeśli tylko chce, przy minimalnym wysiłku i wiedzy może  codziennie zrobić coś dla siebie i swoich piersi.

piersi

piersi

 ” Piersi. Poradnik dla każdej kobiety ” jest też książką dla kobiet obecnie zmagających się  z nowotworem piersi  lub tych po terapii nowotworowej. Myślę, że przeciętna pacjentka szukająca informacji na temat swojej choroby może poczuć się lekko zagubiona oraz przytłoczona nadmiarem sprzecznych  wiadomości, które znajdzie w Internecie. Kolejna część poradnika jest zbiorem wiedzy na temat dostępnych badań i  metod leczenia. Będzie również olbrzymim wsparciem dla tych, którzy  mają w swoim najbliższym otoczeniu osoby walczące z rakiem piersi. Sami powiedzcie, jak często unikamy z nimi kontaktu lub go ograniczamy  tylko dlatego, że nie wiemy jak się zachować w tak szczególnej sytuacji? Autorka bardzo dobitnie zaznacza, że relacje między chorującą a jej rodziną, przyjaciółmi i resztą otoczenia są kluczowe i mogą  „życie ocalić albo je zniszczyć”. Opisane są również  dolegliwości występujące podczas choroby i leczenia.  Pokazuje jak można usunąć przeszkody pojawiające się podczas długiego procesu leczenia, które uniemożliwiają bardzo często chorym kobietom codzienne funkcjonowanie.

piersi

Podsumowując, ta książka przyda się z pewnością w każdym domu, w którym są kobiety chcące naprawdę dbać o swoje zdrowie. Jestem pewna, że ten poradnik świetnie motywuje do zdrowego trybu życia. Zmienia sposób myślenia na temat wpływu diety i stylu życia na powstanie i przebieg choroby, która do tej pory była uważana za nieuleczalną. Bez wątpienia przeczytać powinna go każda kobieta, pamiętając że zdrowe piersi do nie tylko kwestia pięknego wyglądu, ale bardzo często komfortu i długości życia. W październiku wieczory stają się coraz dłuższe, nie zawsze pogoda sprzyja wyjściu z domu, w dodatku jest  to Miesiąc Świadomości Piersi. Nie znajdziecie bardziej odpowiedniego momentu na zapoznanie się  tym poradnikiem. Już 3 października pojawi się w księgarniach – uważam, że jest to pozycja warta przeczytania.

Tytuł: Piersi. Poradnik dla każdej kobiet

Autor: dr Kristi Funk

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

Wydawnictwo: Otwarte

Premiera: 3 październik 2018r

piersi
Piersi. Poradnik dla każdej kobiety

Jedna myśl na temat “Piersi. Poradnik dla każdej kobiety

  1. Bardzo podoba mi się pomysł na tę książkę. Jest to bardzo ciekawy temat i myślę, że to bardzo ważne, aby mieć dobre zrozumienie anatomii i funkcji części naszego ciała.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.