Jak znaleźć czas na trening?

Jak znaleźć czas na trening?

Żyjemy coraz szybciej, próbujemy połączyć kilka ról naraz, a czasu dla samego siebie drastycznie ubywa. Coraz trudniej znaleźć go, chociażby na treningi.

Niejednokrotnie pisałam, że sama motywacja do treningu nie wystarczy, pojawiają się bowiem pytania: KIEDY? JAK ZNALEŹĆ CZAS NA TRENING?

Niestety nie ma jednej, idealnej odpowiedzi dla każdego. Podejście indywidualne i plan działania skrojony na miarę jest tu niezbędny. Jest jednak kilka zasad, które mogą pomóc:

– wyznacz konkretne dni w tygodniu, a nawet godziny, w których będziesz trenować. Wpisz sobie je do kalendarza i staraj dopasować pozostałe obowiązki w taki sposób, aby trzymać się założonego planu.

– trenuj, to co lubisz. Zmuszanie się do aktywności, której nie znosisz, nie ma sensu. Szybko się zniechęcisz i zaczniesz szukać wymówek.

– bądź elastyczny. Doskonale wiem, że plany lubią się zmieniać, nie musi oznaczać to jednak całkowitej rezygnacji z treningu. Pamiętaj, że możesz wstać nieco wcześniej rano i wykonać go np. przed pracą lub przełożyć na kolejny dzień.

– dostosuj trening do czasu, który posiadasz. Lepszy krótki trening niż wcale. Nie zawsze musisz trenować przez 2 godziny, 30-to minutowy bieg, to też trening.

– nic za wszelką cenę. Jeśli jesteś zmęczony, bo Twój tydzień w pracy był wyjątkowo intensywny, a noce nieprzespane, to zastanów się, czy spacer, a być może nawet drzemka nie będzie lepszym wyborem. Będę powtarzać bez końca, regeneracja Twojego organizmu, to jeden z priorytetów przy budowaniu formy. Na trening trzeba mieć siłę.

– umów się na trening ze znajomymi. Po pierwsze to czas, w którym będziesz miał okazję dowiedzieć się co u nich słychać, a po drugie trudniej będzie Ci z niego zrezygnować bez konkretnego powodu. Jest duża szansa, że przed kimś innym będzie Ci trudniej przyznać się do tego, że po raz kolejny to tylko „słomiany zapał” i tak naprawę to bardziej niż zacząć się ruszać, chciałeś tylko pomarudzić.

– zapisz się na zajęcia grupowe. Jest to świetna okazja do poznania nowych ludzi. Dodatkowo energia grupy jest zaraźliwa, może okazać się, że na takich zajęciach dasz z siebie o wiele więcej, niż podczas ćwiczeń w samotności.

Najważniejsze bądź ze sobą szczery. Masz czas na skrolowanie Internetu, oglądanie kolejnego serialu, to masz też czas na trening. Korzyści z regularnego uprawiania sportu jest wiele, więc bez wątpienia warto zawalczyć.
Mam nadzieje, że powyższe sposoby pomogą Ci zrealizować swoje postanowienia i już dziś znajdziesz czas na trening. Widzimy się więc na trasie 😉

 

Zobacz również:

Powrót do treningu

– Brak motywacji

regeneracja po bieganiu
Jak znaleźć czas na trening?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.